25-11-21
Gm. Czersk. FOTO
Listopadowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Rytlu

W czwartek 18 listopada 2021 r. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Rytlu. Omawialiśmy rosyjską literaturę „Bracia Karamazow” ostatnią powieść Fiodora Dostojewskiego, uważaną za kulminację jego twórczości.

Dziewiętnastowieczna powieść Fiodora Dostojewskiego „Bracia Karamazow” jest z pogranicza romansu i kryminału z fabułą nie bardzo zawiłą.

Według naszej oceny jest mało spójna, nie posiada kompozycji, a narrator przypomina w stylu i języku małomiasteczkowego gadułę. Pomimo to, urzeka nas język. Przepiękny.

Czytając książkę zastanawialiśmy się czy jest możliwe, żeby jedna osoba napisała to w tak genialny sposób. Podczas dyskusji nasunęło się pytanie: czy wszystkie wątki zawarte w lekturze są potrzebne? Doszliśmy do wniosku, że jednak czemuś one służą i mają uzasadnienie w warstwie przesłania ideowego.

Powieść Fiodora Dostojewskiego zasługuje na uznanie jej za jedno z najważniejszych dzieł w dziejach literatury światowej.

Zapraszamy na kolejne spotkanie 14 grudnia 2021 roku o godzinie 17.00 podczas, którego omawiać będziemy książkę Larsa Christensena pt. „Odpływ”

Mat. GCK Biblioteka Publiczna w Czersku

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.