11-05-20
Powiat chojnicki. Oferta jest skierowana do wszystkich mieszkańców powiatu chojnickiego – wskazanej grupy docelowej
LOWE w Chojnicach

Ponad 200 tys. zł. może otrzymać powiat chojnicki na stworzenie Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji.  Ma to być propozycja dla osób w wieku niemobilnym, czyli dla kobiet to 45-59 lat, dla mężczyzn 45-64 lata.

Celem projektu jest aktywizacja osób z tych przedziałów wiekowych. Ma to pomóc im w poruszaniu się po rynku pracy, chodzi też o zwiększenie ich udziału w edukacji, aby umieli efektywnie rozwiązywać problemy społeczne. - Większość projektów adresowanych jest albo do młodzieży, albo do seniorów, a tutaj mamy zupełnie inną, nową grupę docelową – mówi starosta chojnicki Marek Szczepański. - Na zorganizowanie Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji w Chojnicach wybraliśmy Zespół Szkół przy Nowym Mieście.

W ramach projektu planuje się przeprowadzenie następujących kursów m. in.: z udzielania pierwszej pomocy, kursów komputerowych (obsługa komputera, e-platformy, grafika), warsztaty zdrowego stylu życia, warsztaty grupowe i indywidualne szkoła rodzica, kurs języka angielskiego i niemieckiego, warsztaty przedsiębiorczości, warsztaty kulturoznawstwa, wyjazdy do teatru/opery. Projekt ma być realizowany do końca sierpnia 2021 roku. Liderem jest Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, a współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Starostwo Powiatowe w Chojnicach

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.