11-03-18
Czersk.  „Poznajemy zawody”  i  szermierka GO-NOW
Marcowe spotkanie w „Licku”

W sobotę 3 marca odbyły się przedostatnie zajęcia w czerskim „Licku”. Tym razem dzieci mogły brać udział w zajęciach z zawodoznawstwa oraz szermierki GO-NOW.

Na zajęciach pt. „Poznajemy zawody”  pani Małgorzata Szulc przybliżyła małym uczestnikom „Licka” niektóre profesje, dzieci osłuchały się z nazwami zawodów. Gdy kiedyś przyjdzie im podjąć decyzję, w jakim charakterze chciałyby pracować, będą wiedziały, że mają szeroki wybór. Prowadząca zwróciła uwagę na to, że każdy zawód jest potrzebny i że ludzką pracę należy szanować, bo z efektów pracy poszczególnego człowieka korzystamy wszyscy. Dzięki zajęciom, stworzyła się możliwość do gromadzenia i porządkowania przez dzieci informacji na temat specyfiki wykonywania różnych zawodów.

Zabawy z szablą i mieczem czyli poznanie bezpiecznej szermierki poprowadził pan Hieronim Kucharski. Dzieci poznały broń GO-NOW. Uczestnicy zajęć wykazali duże zaangażowanie i wolą walki, a niektórzy połknęli szermierczego bakcyla. W zabawie z bronią objawiło się kilka talentów, niektórzy walczyli tak, jakby szermierkę już wcześniej ćwiczyli. Największą satysfakcję młodym adeptom sztuki szermierczej sprawiło „przylanie” swoim opiekunom.

Dziękujemy członom Sekcji Szermierki GO-NOW z Akademii Sukcesu i Liceum Ogólnokształcącego w Czersku oraz uczennicom klasy 1 B i dziewczynom z 3 klasy psychologiczno-pedagogicznej za pomoc w przeprowadzeniu zajęć.

Dla zainteresowanych szermierką GO-NOW:
Treningi odbywają się w każdą środę o godzinie 15.30 w SP 3 (ul. Batorego) w Czersku.

LO Czersk

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.