31-03-20
Gm. Czersk. Wiceburmistrz: Dziś maseczki szyje już 40 wolontariuszy
Maseczki już trafiły do naszych instytucji (FOTO)

Trwa wielka akcja szycia maseczek dla naszych służb. Przekazaliśmy im już tysiąc sztuk. Jednak nie tylko gmina i wolontariusze włączają się w akcję. Radny Łukasz Formella zakupił i przekazał 600 maseczek do naszych ośrodków zdrowia i OSP. Tysiąc sztuk podarowała gminie firma Pen-Pol Import Export Adama Karczyńskiego.

Od zeszłego tygodnia trwa akcja szycia maseczek. Najpierw gmina zakupiła materiał, który na kawałki kroi firma Mirex II z Malachina. Następnie półprodukty trafiają do naszych wolontariuszy. – Ludzi chętnych do pracy przybywa z godziny na godzinę. Dziś maseczki szyje już 40 wolontariuszy – mówi koordynująca akcję wiceburmistrz Czerska Bogumiła Ropińska. Szyją nie tylko słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W akcję zaangażowały się też przedstawicielki Łężanek i Stowarzyszenia „Nasza Wieś Będźmierowice” czy mieszkanki Odrów. Pomagają także pojedyncze osoby z naszej gminy. – W sumie gotowych jest już tysiąc maseczek, a kolejne 3 700 czeka na uszycie. Prace idą szybciej niż się spodziewałam – dodaje Bogumiła Ropińska. Środki ochrony już trafiły do naszych jednostek. W ich kolportażu pomagają piłkarze ręczni MKS Handball Czersk z Maciejem Jakubowskim na czele. Najwięcej trafiło w ręce Hanny Jasińskiej, dyrektor SP ZOZ w Czersku. Będą do dyspozycji personelu naszego ośrodka.

To jednak nie jest jedyna akcja w naszej gminie. W zeszłym tygodniu aż tysiąc jednorazówek przekazała nam firma Pen-Pol Import Export Adama Karczyńskiego z Łęga-Kolonii. Sześćset maseczek zakupił też radny Łukasz Formella. 300 z nich trafiło do SP ZOZ w Czersku, druga połowa do podziału pomiędzy przychodnię w Rytlu i OSP z tej samej miejscowości. – W naszej placówce bardzo się one przydadzą – cieszy się Lidia Kroplewska, pielęgniarka z ośrodka. – Nasi druhowie będą bardziej bezpieczni podczas wyjazdów – zaznacza prezes OSP Ludwik Czerniejewski.

To nie koniec naszej akcji szycia maseczek. Materiał jeszcze jest dostępny, a ludzi dobrej woli przybywa. Niebawem będziemy dzielili się z wami kolejnymi pozytywnymi informacjami.

UM w Czersku

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.