24-04-20
Powiat chojnicki. Wsparcie dla pracowników Schroniska dla Nieletnich w Chojnicach
Maseczki z Czerska trafiły do Chojnic

Funkcjonariusze z Oddziału Zewnętrznego w Chojnicach w imieniu Oddziału Zewnętrznego w Czersku przekazali wczoraj 200 maseczek na rzecz Schroniska dla Nieletnich w ramach akcji #ResortSprawiedliwościPomaga.

Wspólna akcja pomocowa
W ramach wspólnej akcji Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej pod hasłem #ResortSprawiedliwościPomaga w Oddziale Zewnętrznym w Czersku skazane szyją maseczki. Z prośbą o wsparcie zgłosiło się Schronisko dla Nieletnich w Chojnicach. Funkcjonariusze Służby Więziennej postanowili nie być na ten apel obojętni. Dzięki zaangażowaniu kilku skazanych udało się wyprodukować kilkaset maseczek, które w dniu  23 kwietnia trafiły do chojnickiego schroniska.

- Nie zamierzamy na tym poprzestać, chcemy nadal wspierać lokalne instytucje w zaopatrzenie w środki ochrony osobistej– oświadczył mjr Marcin Kallas, Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Koronowie, inicjator przystąpienia do akcji pomocowej.

Tekst: kpt. Anna Kruk
Zdjęcia: kpt. Anna Kruk, mjr Marcin Kallas

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.