3-08-21
Powiat chojnicki. MFF (ZDJĘCIA)
Koncerty – Varius Manx oraz Baciary

Ósma edycja „Kaszubskich Spotkań z Folklorem Świata” za nami! Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Brusach odbył się w miniony weekend, 30 i 31 lipca. Jak zwykle nie zabrakło tego, co w folklorze najpiękniejsze: regionalnej muzyki i tańców oraz pięknych, barwnych strojów.

Podczas festiwalu w Brusach wystąpiło pięć zespołów z Polski w formule tradycyjnej i pięć zespołów zza granicy w formule on-line. Na scenie oglądano nasz rodzimy Zespół Pieśni i Tańca Krëbane oraz towarzyszące mu: Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Bolesławieckiej, Zespół Tańca Ludowego Neptun, Zespół Pieśni i Tańca 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego „Malbork” i Zespół Pieśni i Tańca Chludowianie. Prezentacje grup zagranicznych obejmowały kraje: Bułgarię, Brazylię, Costa Ricę, USA i Słowację.

Piątkowy dzień festiwalowy zakończył koncert Reggaeside oraz Varius Manx i Katarzyny Stankiewicz. Sobotnie występy zwieńczyła folkowa grupa Baciary.

Głównym organizatorem festiwalu w Brusach było Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego. Poza Brusami, festiwal odbywał się równolegle w Chojnicach, Czersku, Kościerzynie, Wdzydzach i Wielu.

UM Brusy

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.