28-01-20
Czersk. Po likwidacji targowiska przy ul. 21 Lutego
Miejsce do prowadzeniu handlu
- dla rolników i działkowców

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Czersku, podczas uchwalania nowego regulaminu Targowiska Miejskiego w Czersku (przy ul. Gen. Hallera), podjęty został wątek placu handlowego dla rolników i działkowców (na części pobliskiego parkingu).

Radny Krzysztof Reszka jeszcze przed głosowaniem wnosił, aby do regulaminu targowiska wpisano wspomniane miejsce.  Radni Krzysztof Reszka oraz Zenon Konefka przypomnieli burmistrzowi, że plac (część parkingu) został wytyczony po tym, gdy zlikwidowano targowisko (po sprzedaży gruntu) przy ul. 21 Lutego.

Włodarz mówił, że w rejonie ul. Hallera w Czersku jest tylko jedno targowisko, ale nie widzi problemu, aby rolnicy prowadzili handel również na części parkingu.

Radny Zenon Konefka apeluje do burmistrza, aby wiosną i latem, gdy wzmaga się handel płodami rolnymi, spróbować w dni targowe wydzielić wskazany plac dla rolników (plac na zdjęciach przysłanych przez radnego - poniżej).

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.