27-03-19
Czersk. Na bieżąco można sprawdzać jakość powietrza
Mierniki jakości powietrza.
W Tucholi już jest,
kiedy urządzenie pojawi się w Czersku?

W sąsiedniej gminie Tuchola zainstalowano już pierwszy miernik zanieczyszczenia powietrza. Znajduje się na budynku szkoły w Tucholi Rudzkim Moście (zdjęcia poniżej). System Airly jest w pełni zintegrowany. Poprzez sensory Airly możliwe jest zbieranie, przetwarzanie i interpretowanie danych w czasie rzeczywistym.

W oparciu o te dane na mapie online oznaczane są m.in. informacje o jakości powietrza. Sensory Airly mierzą m.in.: poziom stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10, temperaturę powietrza, ciśnienie atmosferyczne oraz wilgotność powietrza. W przyszłości planowane są kolejne czujniki, które zostaną rozmieszczone w innych częściach Tucholi. Bezpośredni link, gdzie można sprawdzić aktualny stan powietrza – tutaj: https://airly.eu/map/pl/#53.56984,17.89260,i7962

Kiedy mierniki, których montaż zapowiadał obecny burmistrz, pojawią się w Czersku?

- Najpóźniej przed zimowym sezonem grzewczym w 2019r. - 2020r. Na chwilę obecną rozpoznajemy rynek, aby wystąpić z zapytaniem ofertowym w celu dokonania zakupu urządzeń pomiarowych. Lokalizacje określone zostaną po dokonaniu zakupu tych urządzeń – informuje burmistrz Przemysław Biesek -Talewski, dodając, że na zakup i instalację mierników zaplanowano w tegorocznym budżecie gminy kwotę 30.000 zł.

(red), UM Tuchola
Fot. UM Tuchola

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.