20-11-19
Czersk. Burmistrz wyjaśnia
Mieszkańcy: Lampy są, ale nie świecą


Mieszkańcy pytają o termin włączenia oświetlenia na ul. Stolarskiej. Informują, że lampy w części ulicy postawiono już kilka miesięcy temu ale do tej pory nie świecą.

Ponadto apelują do burmistrza, aby przy wjeździe do czerskiego SP ZOZ pojawiła się lampa z dwiema oprawami, podobna do tych, które od kilku lat znajdują się na terenie placówki. Wspomniana lampa była w tym miejscu przez jedną dobę, ale ostatecznie ją zdemontowano. Jest więc prośba o instalację. Dzięki temu fragment ul. Stolarskiej przy wjeździe do SP ZOZ zostanie ponownie oświetlony.

- Projekt przebudowy ulicy Stolarskiej w Czersku opracowany został w 2013 roku. W międzyczasie zmieniły się warunki przyłączania nowych obiektów oświetlenia do sieci energetycznej. Na początku tego roku Gmina Czersk podpisała nową umowę przyłączeniową z ENEA Operator Sp. z o.o. i w tej chwili trwają jeszcze czynności związane z realizacją budowy przyłącza zasilającego (projekt, uzgodnienie, wybór wykonawcy).  Włączenie instalacji powinno nastąpić w najbliższym czasie. Natomiast w przyszłym roku zostanie wybudowany drugi odcinek oświetlenia ulicy Stolarskiej, dzięki czemu doświetlony zostanie wjazd do budynków SPZOZ i Senior+ - wyjaśnia burmistrz Przemysław Biesek – Talewski.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.