15-01-19
Gm. Czersk. Wpadł na gorącym uczynku
Mieszkaniec gm. Czersk zniszczył
sieć telekomunikacyjną, kradł przewody...

Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku kilka dni temu zostali powiadomieni przez firmę telekomunikacyjną, że w obrębie jednej z miejscowości w gminie Czersk doszło kilkakrotnie do kradzieży i zniszczenia napowietrznej trakcji telekomunikacyjnej, gdzie sprawca zdemontował blisko tysiąc metrów przewodu, czym zakłócił działanie linii. Poszkodowana firma wyceniła straty na ponad 2 tys. złotych.

Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze wydziału kryminalnego. Podjęte przez nich działania przyniosły szybko rezultaty. W minioną niedzielę stróże prawa zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę tych przestępstw. Okazało się, że jest  to 60-letni mieszkaniec gminy Czersk (na zdjęciu) mieszkający niedaleko miejsca, gdzie demontował elementy trakcji telekomunikacyjnej, którą po wyłuskaniu z otuliny sprzedawał na złom.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym przedstawić 60-latkowi zarzuty kradzieży i zniszczenia elementów linii telekomunikacyjnej. Za popełnienie tego typu przestępstwa grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.