11-06-18
Czersk. Kto za to zapłaci?
Mieszkaniec: Trzeba spuszczać wodę, bo jest brudna

Jeden z naszych czytelników – mieszkaniec ul. Transportowców w Czersku – sygnalizuje problem jaki występuje podczas wykonywania prac w sąsiedniej ul. Kosobudzkiej, gdzie trwa obecnie przebudowa traktu oraz sieci wodociągowej.  

Mieszkaniec mówi, że po każdym uruchomieniu wodociągu (na czas trwania prac dochodzi do przerw w dostawie wody) trzeba spuścić ok. 150 litrów wody, żeby była zdatna do użytku. Woda w początkowym okresie, po włączeniu do sieci , jest brudna (zdjęcie zrobione przez czytelnika - poniżej). Czerszczanin pyta kto zwróci mu koszty z tego tytułu? Dodaje, że sam do tej pory ‘stracił’ w ten sposób ok. 500 litrów. Do tego trzeba też doliczyć opłaty za kanalizację.

Paweł Garbacki, dyrektor Zakładu Usług Komunalnych w Czersku informuje, że istnieje możliwość wypłacenia rekompensaty z tytułu dostarczania wody o nieodpowiedniej jakości. Każdy może w tej sprawie złożyć wniosek, który zostanie indywidualnie rozpatrzony. Dyrektor dodaje, że ewentualnie szerzej do tematu odniesie się po publikacji artykułu.

(red)


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.