29-10-18
Powiat chojnicki. W przeszłości podejrzana była już karana za podobny proceder
Mieszkanka Czerska realizowała
sfałszowane recepty – została zatrzymana

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 48-letnią kobietę, która na podstawie fałszywej recepty zrealizowała zakup lekarstwa oraz po kilkunastu dniach próbowała ponownie wykupić leki psychotropowe w jednej z chojnickich aptek. Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanej funkcjonariusze znaleźli jeszcze inne podrobione recepty. Mieszkanka Czerska usłyszała zarzuty za podrabianie i sfałszowanie dokumentu oraz używanie go jako autentycznego. Za tego typu przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilkanaście dni temu do komendy policji w Chojnicach zadzwoniła pracownica jednej z chojnickich aptek i poinformowała, że ma wątpliwości co do autentyczności recepty jednego z klientów, którą zrealizowała. Policjanci pojechali we wskazane miejsce i zabezpieczyli receptę, którą posłużyła się klientka w wieku ok. 45-lat. Policjanci zajęli się tą sprawą i przystąpili do poszukiwania sprawczyni przestępstwa. W toku pracy operacyjnej doszło do zatrzymania kobiety, która kolejny raz chciała wykupić lek nasenny na podstawie fałszywej recepty. Kobieta trafiła do policyjnej celi.

Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanej, policjanci znaleźli i zabezpieczyli kolejne sfałszowane recepty oraz laptop na którym być może kobieta wytwarzała fałszywe recepty. Funkcjonariusze ustalają teraz ile takich podrobionych recept mogła wykonać i zrealizować zatrzymana 48-latka. W przeszłości podejrzana była już karana za podobny proceder.

Kobieta usłyszała zarzuty popełnienia przestępstwa. Za podrabianie, fałszowanie dokumentu i używanie go jako autentycznego, grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.