9-12-20
Gm. Czersk. Śladem naszych publikacji
`Miłośnik Wdy` – kolejny list

Otrzymaliśmy kolejny list oraz zdjęcia w sprawie miejsca postoju na rzecze Wda. Do jego treści odnosi się dyrektor AZK w Czersku.


„ZAPUSZCZONE POSTOJE NA WDZIE – CIĄG DALSZY

W poniedziałek 7 grudnia ponownie odwiedziłem postój kajakowy na Wdzie – Wojtal Żwirownia. Zastałem coś, czego nie jestem w stanie w racjonalny sposób wyjaśnić. Zabrane zostały worki ze śmieciami, które pozbierałem w trakcie pierwszej wizyty, natomiast grill wypełniony kolejnymi „pamiątkami” po pseudo turystach oraz miejsce na toaletę pozostały nieruszone.

Czyżby grill i śmieci stanowiły integralne wyposażenie tego miejsca, natomiast wiata na toaletę została ekspresowo przemianowana jakimś rozporządzeniem na małe lokalne wysypisko śmieci? Z drugiej zaś strony jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o pieniądze. Być może panowie odpowiedzialni za wywóz śmieci z takich miejsc płacone mają od wyjazdu i to miejsce postanowili oczyścić w kilku "podjazdach".

Nawiązując natomiast do wypowiedzi dyrektora czerskiego AZK w sprawie likwidacji dwóch miejsc postojowych na Wdzie chcę tylko napisać, że w pełni się z tą decyzją zgadzam. Chcę tylko zaznaczyć, że sama likwidacja infrastruktury w tych miejscach nie będzie przyczynkiem do tego, iż kajakarze (i nie tylko oni) przestaną te miejsca odwiedzać, a co za tym idzie potrzeba regularnego odwiedzania tych miejsc przez służby odpowiedzialne za szeroko pojęty porządek NIE ULEGNIE ZMIANIE.

Pozdrawiam
Miłośnik Wdy”- W nawiązaniu do kolejnego listu Miłośnika Wdy w sprawie miejsc postoju na rzece Wdzie informuję, że obecnie trwają prace porządkowe. Zakończenie prac w Klonowicach planowane jest na piątek tj. 11 grudnia br. Prace w Wojtalu Żwirowni zakończą się wraz z końcem przyszłego tygodnia. Dziękuję za uwagi, z pewnością zostaną uwzględnione w przyszłym sezonie – informuje Maciej Janikowski, dyrektor Administracji Zasobów Komunalnych w Czersku.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.