13-03-24
Czersk. SMS ZPRP II Kwidzyn - MKS Handball Czersk 34:34 (21:20), k. 4:5.
Kapitalny mecz MKS-u i wygrana po karnych!

Nie zwalniamy tempa i sensacyjnie wygrywamy w Kwidzynie! To drugie kolejne zwycięstwo nad drużyną ze ścisłej czołówki II ligi. Można by rzec, że to kolejna sensacja z naszym udziałem, bo kwidzyński SMS jak do tej pory przegrał tylko z nami. I to dwa razy!

Początek meczu nie zapowiadał naszego sukcesu. W 7 minucie gospodarze prowadzili już bowiem 6:2. Nasza drużyna nie zamierzała jednak odpuszczać i w 16 minucie doprowadziła do remisu 12:12, a po chwili po raz pierwszy wyszła na prowadzenie 13:12. Do końca pierwszej części meczu obie drużyny stawiały na atak. Raz jedni, raz drudzy skutecznie kończyli swe akcje. Do przerwy było 21:20 dla kwidzynian.

Po zmianie stron trwała nieustępliwa walka o punkty. Dość powiedzieć, przez 30 minut drugiej polowy, żadnej z drużyn nie udało się wyjść na większe niż jednobramkowe prowadzenie. I tak było do ostatniego gwizdka sędziów. Wynik 34:34 spowodował, że do rozstrzygnięcia meczu konieczny był konkurs rzutów karnych. W nich, po znakomitej postawie obu bramkarzy MKS-u, nasz zespół wygrał jedną bramką!

To zwycięstwo sprawia, że nasz zespół nadal liczy się w walce, nawet o czwarte miejsce!

W najbliższy piątek będziecie mogli obejrzeć nas w Hali Sportowej im. Romana Bruskiego w Czersku. Zmierzymy się z Wybrzeżem II Gdańsk. Już teraz serdecznie zapraszamy Was na mecz! Liczymy na Wasz gorący doping! Początek piątkowego meczu o godzinie 19.00.