10-05-21
Czersk. Bardzo dobre i emocjonujące spotkanie
Porażka na zakończenie rozgrywek

Meczem wyjazdowym w Olsztynie, ze świeżo upieczonym mistrzem Polski juniorów, zakończyliśmy zmagania w sezonie ligowym 2020/2021.

Po bardzo dobrym i emocjonującym spotkaniu, przegraliśmy z miejscowym Szczypiorniakiem 35:31.

Po kilkutygodniowej przerwie w rozgrywkach, spowodowanych wprowadzonymi obostrzeniami, jechaliśmy do Olsztyna powalczyć z faworyzowanym rywalem o jak najlepszy wynik. Olsztynianie w ostatnich spotkaniach udowodnili, że stać ich na wiele, pokonując  na wyjeździe lidera tabeli KPR Blejkan Gryfino oraz u siebie silny Sambor Tczew.

Bardzo dobrze, w pełni skoncentrowani, weszliśmy w mecz. W 20 minucie wygrywaliśmy 12:8, a na przerwę schodziliśmy prowadząc 18:15.

Po zmianie stron młody zespół z Olsztyna za wszelką cenę starał się odrobić straty. Mimo to, jeszcze w 39 minucie prowadziliśmy 22:18. I wtedy nastąpił bardzo bolesny, jak się później okazało, przestój w grze naszej drużyny. Grając w przewadze (zawodnik z Olsztyna wylądował na ławce kar), przegraliśmy ten dwuminutowy fragment gry 0:3 (22:21). Gospodarze poszli za ciosem i w 43 minucie po raz pierwszy wyszli na prowadzenie (23:22).  Nasza drużyna nie zamierzała jednak rezygnować z walki o punkty. Jeszcze w 55 minucie na tablicy wyników widniał remis 28:28. Niestety w tym momencie trzecią karą dwuminutową, a w konsekwencji czerwoną kartką, ukarany został Paweł Moczadło. Kara nałożona na naszego zawodnika była jedną z kilku problematycznych decyzji sędziów, które krzywdziły nasz zespół. Tym razem została ona podjęta w najbardziej newralgicznym momencie spotkania. Osłabiona drużyna walczyła do ostatniego gwizdka, jednak musiała uznać wyższość rywala.

Pomimo porażki bardzo cieszy postawa zespołu zarówno w tym meczu, jak również w całym, kończącym się sezonie.

MKS Handball wystąpił w składzie: Łukasz Dobrzański - Jakub Malczewski (13), Mateusz Łoński (10), Karol Radecki (4), Paweł Moczadło (3), Maciej Jakubowski (1), Paweł Jakubowski, Mateusz Gliniecki, Mateusz Lenz, Michał Rostankowski, Ksawery Burchardt, Szymon Piotrowski.