17-09-20
Czersk. Niedziela okazała się lepsza dla gospodarzy
MLKS Borowiak Czersk 2:0 z Victorią Kaliska

W ramach 8. kolejki podopieczni Artura Papierowskiego pokonali Victorię Kaliska 2:0. Bramki na wagę zwycięstwa zdobyli Mateusz Drążek oraz Patryk Duda.

W przypadku przegranej Borowiak spadłby na drugą pozycję w tabeli. Jednak tak się nie stało i szybko zdobyte bramki dały zwycięstwo gospodarzom. Pierwszego gola już w 7. minucie strzelił Mateusz Drążek, który doskoczył do piłki odbitej od słupka po uderzeniu Patryka Dudy. Drugą bramkę MLKS zdobył w 22. minucie po składnej akcji całego zespołu, piłkę w końcowej fazie otrzymał Patryk Duda, który wyszedł sam na sam z bramkarzem.

Goście starali się narzucać swój styl gry, jednak to nie wystarczyło, aby zagrozić Borowiakowi.

Po zmianie stron czerszczanie mogli podwyższyć wynik, niestety wszystkie uderzenia w kierunku bramki Victorii były niecelne, bądź trafiały prosto w ręce bramkarza. Ostatecznie wynik spotkania nie uległ zmianie i piłkarze Borowiaka cieszyli się z kolejnych trzech punktów i utrzymania pozycji lidera!