12-09-18
Czersk. Niebezpieczny skatepark w Czersku
Młodzi ludzie ponownie odwiedzili wiceburmistrza

Pod koniec sierpnia br. pisaliśmy o niebezpiecznym skateparku w Czersku – zobacz artykuł TUTAJ.

Przypomnijmy, młodzi chłopcy korzystający z czerskiego skateparku obawiali się o swoje bezpieczeństwo, ponieważ zamontowane tam elementy są uszkodzone – np. rampy, w których są dziury. Ponadto niekompletne są barierki ochronne. Dodatkowo podłoże z betonu miało ubytki. Jak tłumaczyli, w takiej sytuacji dochodzi do wypadków - rozcięć rąk a nawet złamań czy stłuczeń.

Młodzi ludzie mieli już dość czekania na niezbędny remont, o który prosili burmistrz Czerska, dlatego sprawę nagłośnili. Dwa tygodnie temu wybrali się osobiście do czerskiego magistratu. Przyjał ich wiceburmistrz Mateusz Rydzkowski, który zadeklarował naprawę uszkodzonych elementów.

Zgodnie z umową wczoraj (11.09) chłopcy ponownie odwiedzili wiceburmistrza. Usłyszeli, że w przyszłym tygodniu zostaną uzupełnione barierki ochronne, a zimą wymieniona zniszczona sklejka na rampach. Obecnie trwa procedura zamawiania materiału.

Do tematu wrócimy.

(red)  

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.