3-03-20
Gm. Czersk. Czytelnik pyta o zasadność remontu
Modernizacja ulicy Jatowskiej w Rytlu

Nasz czytelnik przysyła zdjęcie (publikujemy poniżej) z remontowanej właśnie ul. Jatowskiej w Rytlu. Pisze, że zrywana jest warstwa asfaltowa drogi, a przecież nie jest w złym stanie, co widać na fotografii. Pyta czy nie można było zrobić innego traktu skoro ten nie jest aż tak zniszczony?

W czerskim magistracie słyszymy, że gmina Czersk otrzymała na wspomnianą drogę środki ponawałnicowe. Trakt był wpisany do wykazu, a przyznanie funduszy opiniowały służby wojewody. Pieniądze były dedykowane właśnie na ul. Jatowską i tylko jej remont mógł być wykonany.

Sama Jatowska (od drogi krajowej 22 do oczyszczalni ścieków) będzie gruntownie zmodernizowana. Zyska dwie warstwy asfaltu, będą wykonane również odpowiednie spadki nowej nawierzchni w celu odprowadzenia wód opadowych, pojawią się też studnie chłonne, dlatego konieczne jest usunięcie obecnej warstwy ścieralnej.

(red)
fot. nadesłane

 Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.