20-02-20
Region. Napad na sklep w Walentynki
Mopem przegoniła bandytę!

W Walentynki w Pinczynie, w pobliskiej gm. Zblewo, doszło do napadu z bronią w ręku. 14 lutego wieczorem (ok. 22.00) zamaskowany mężczyzna wszedł do miejscowego sklepu i groził ekspedientce pistoletem. Żądał wydania pieniędzy. Film z tego zdarzenia został opublikowany na portalu YouTube przez syna napadniętej kobiety (umieszczamy poniżej).

Bandyta nie spodziewał się jednak, że kobieta będzie stawiać opór przy użyciu... mopa do zmywania podłóg!

- Siano, siano, mówił mierząc do mnie z pistoletu.  W pierwszej chwili myślałam, że to żart, ale później widziałam, że to nie przelewki. Mam taki charakter, że nie odpuszczam. Pomyślałam sobie, że i tak może do mnie strzelić, więc lepiej się bronić. Miałam w ręku mop, więc zaczęłam go nim okładać. Był ciężki, mokry, było pełno wody. Chyba się przestraszył i uciekł. Gdy wybiegłam usłyszałam tylko pisk opon odjeżdżającego samochodu, który musiał być zaparkowany obok sklepu. Myślę, że sprawca nie był sam. No cóż, teraz sobie myślę, że sytuacja była groźna. Policjanci mówili mi, że nie powinnam tak ryzykować, ale gratulowali odwagi. Liczę na to, że ten człowiek zostanie złapany, a wtedy chciałabym mu spojrzeć w oczy.  Wydaje mi się, że działałam tak zdecydowanie, bo odruchowo broniłam swojego dobytku, nie docierało do mnie, że tak po prostu ktoś może sobie przyjść i mnie obrabować! – mówi 66-letnia pani Zofia Burczyk.

Policja intensywnie szuka sprawcy bądź sprawców. Śledztwo jest prowadzone pod nadzorem prokuratury. Ustalono, że mężczyźnie posługującemu się przedmiotem przypomnającym broń udało się zabrać ze sklepu tylko trzy paczki papierosów.

(red)

Film z napadu na sklep:

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.