23-08-18
Powiat chojnicki. Czynności mają na celu zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym
`MOTOCYKL`- DZIAŁANIA
PREWENCYJNO-KONTROLNE

W czwartek na drogach naszego powiatu policjanci z drogówki rozpoczęli działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Motocykl”. Ich celem jest przede wszystkim zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym z powodu nieprzestrzegania prędkości  i wykonywania niebezpiecznych manewrów przez kierujących motocyklami.

Policjanci chojnickiej drogówki w czwartek (23.08 br.) zaplanowali wzmożone działania dotyczące kontroli motocyklistów. Czynności mają na celu zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym związanego z nieprzestrzeganiem prędkości przez motocyklistów, a także wykonywania przez nich niedozwolonych, niebezpiecznych manewrów, zagrażających nie tylko ich życiu, ale również życiu innych użytkowników drogi. Dodatkowo funkcjonariusze za cel postawili sobie wyeliminowanie z ruchu drogowego kierujących motocyklami, którzy nie posiadają wymaganych uprawnień do kierowania tą konkretną kategorią pojazdów. Sprawdzany będzie również stan techniczny motocykli; pojazdy niesprawne będą eliminowane z ruchu drogowego, podobnie jak i te nieposiadające aktualnych badań technicznych.

Działania pod nazwą „Motocykl” przewidziane są tego dnia na terenie całego województwa pomorskiego. To jedna z cyklicznie powtarzanych akcji drogówki, mających za zadanie poprawę ogólnie pojętego bezpieczeństwa na drogach. Oczywiście, jak w przypadku innych działań, sprawdzany będzie również stan trzeźwości – nie tylko motocyklistów, ale także innych użytkowników drogi.

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.