26-10-20
Gm. Czersk. Cena zakupu to 3 tys. zł.
Można już korzystać z pojemników na przeterminowane leki

Od zeszłego tygodnia mieszkańcy gminy Czersk mają już gdzie wyrzucać stare lekarstwa. Pojemniki na nie stoją w aptekach i gminnych ośrodkach zdrowia.


Kosze na przeterminowane leki zakupiła gmina Czersk. – To efekt licznych wniosków kierowanych do naszego urzędu przez mieszkańców – mówi burmistrz Przemysław Biesek-Talewski. – Podpisane zostały stosowne porozumienia z właścicielami aptek oraz SP ZOZ-em w Czersku i od 21 października można wrzucać opady do nowo zakupionych pojemników – dodaje Naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Środowiska Wojciech Laska.

Kosze na przeterminowane leki zostały ustawione w aptekach w Czersku, punkcie aptecznym w Rytlu oraz w przychodniach w Czersku i Łęgu. W sumie siedem sztuk. Cena zakupu to 3 tys. zł. Koszty opróżniania pojemników będzie pokrywała gmina.

– Do tej pory jedynym punktem odbioru przeterminowanych leków był PSZOK , gdzie nadal będzie można dostarczać takie odpady – zaznacza Wojciech Laska.

UM Czersk

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.