8-01-19
Czersk. Kolejne zebranie
Na osiedlu starogardzkim włodarz
również się nie zmienił. Pozostał
nim dalej Stanisław Czapiewski

Spotkanie osiedla starogardzkiego odbyło się wczoraj (7.01) w remizie przy OSP Czersk. Na zebranie przybyli włodarze miasta burmistrz Przemysław Biesek-Talewski, zastępca burmistrza Bogumiła Ropińska oraz zastępca naczelnika do spraw  rozwoju gospodarczego Przemysław Bloch. Stawili się też przedstawiciele rady miejskiej - radni Grzegorz Kobierowski, Jacek Argasiński oraz Jakub Pruski.

W pierwszej turze spotkania nie utworzono kworum z racji tego ogłoszono 15 minutową przerwę. Po przerwie całe spotkanie rozpoczął były jak i jak się później okazało obecny (ponownie wybrany) przewodniczący osiedla Stanisław Czapiewski. Na prowadzącego spotkanie wybrano Andrzeja Sabiniarza.

Mieszkańcy licznie powielali pytania o remont ulicy Świerkowej, która jest w bardzo złym stanie poprzez częsty ruch dużych samochodów transportujących materiały ciężkie.  Jak poinformował mieszkańców burmistrz są plany na modernizację  ulicy, zostanie także wprowadzone ograniczenie dotyczące wagi pojazdów poruszających się po owym trakcie. Informował również, o spotkaniu z przedstawicielem firmy, którego to samochody transportowe najczęściej przejeżdżają przez wspomnianą ulicę. Pytano również o postępy z fotowoltaiką – w tym temacie na pytania mieszkańców odpowiadał Przemysław Bloch.

Przedstawiono także protokół sprawozdawczy za lata 2015-2018. Kolejno wybrano zarząd osiedla w którego skład wchodzą : Marian Watrak, Marzena Majer, Franciszek Kaszubowski oraz Jakub Pruski. Zapoznano również mieszkańców z planem połączenia ośrodków kultury w jedno Gminne Centrum Kultury.

(red)

Zobacz terminarz zebrań w gm. Czersk – TUTAJ

 


Na osiedlu starogardzkim włodarz również się nie zmienił. Pozostał
nim dalej Stanisław Czapiewski - na zdjęciu.

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.