8-09-19
Gm. Czersk. W przyszłym roku w planach odbudowa następnych czterech dróg
Budowa dróg po nawałnicy

Nadleśnictwo Czersk oddało do użytku pierwszą drogę, która została zniszczona w trakcie usuwania skutków nawałnicy.

W 2017 roku informowaliśmy zaniepokojonych mieszkańców, że przystąpimy do odnowienia naszych szlaków dopiero po wywozie drewna pochodzącego z wiatrołomów. Na chwilę obecną zakończyliśmy prace związane z pozyskaniem drewna na powierzchniach klęskowych, jednak nadal trwają prace związane z  przygotowaniem powierzchni do odnowienia i sadzeniem nowego pokolenia lasu. Nowy las rośnie już na powierzchni 1300 hektarów. Nadszedł czas realizacji naszych obietnic. Odbudowana droga Rytel – Olszyny – Chłopowy przebiega przez leśnictwo Ostrowy, które najbardziej zostało uszkodzone przez huragan.

W trakcie odbudowy drogi udało nam się również podnieść jej standard przez potrójne powierzchniowe utrwalenie emulsją bitumiczną.  Co ważne, zmodernizowany został cały ciąg drogi , oprócz ośmiu kilometrów należących do nadleśnictwa, w tej samej technologii zmodernizowaliśmy również trzy odcinki drogi gminnej o łącznej długości półtora kilometra . Prace zostały sfinansowane w całości przez Lasy Państwowe, ze środków nadleśnictwa oraz z funduszu leśnego. Oprócz leśników, z nowej drogi  cieszą się mieszkańcy wsi Wądoły oraz Olszyny, dla których jest to jedyna droga dojazdowa do ich miejscowości, droga równocześnie służy do dowozu dzieci do szkół.

W przyszłym roku planujemy odbudowę następnych czterech dróg, łącznie z odcinkami innych zarządców, znajdujących się w ciągu planowanych inwestycji.

Leszek Pultyn
Nadleśnictwo Czersk

 

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.