30-09-21
Powiat chojnicki. Drugie miejsce dla Łęga w gminie Czersk
Nagrody w konkursie Piękna Wieś Pomorska
na szczeblu powiatowym rozdane

Przedstawiciele najpiękniejszych wsi i zagród z terenu powiatu chojnickiego (zdjęcie powyżej) odebrali nagrody z rąk starosty Marka Szczepańskiego oraz dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Lilli Sząszor. Jedna z zagród została dostrzeżona także na szczeblu wojewódzkim.

Piękna Wieś Pomorska – konkurs organizowany od 28 lat, w którym pomorskie wsie walczą o tytuł najpiękniejszej. Aby dostać się na szczebel wojewódzki trzeba najpierw przejść eliminacje gminne oraz powiatowe. Komisja konkursowa w tym roku oceniała w dwóch kategoriach: zagroda i wieś.

- Kiedy możemy jechać do Państwa i zobaczyć Wasze obejścia oraz zgłoszone wsie to jest to jeden z najsympatyczniejszych dni naszej pracy – mówiła podczas spotkania podsumowującego szczebel powiatowy dyrektor Sząszor. – Z radością przyglądamy się jak bardzo zmieniają się zagrody i całe wsie. Widzimy tam ogrom Państwa pracy. I właśnie to zaangażowanie zostało docenione przez komisje, która zdecydowała o przyznaniu nagród. W kategorii zagroda pierwsze miejsce zdobyli Sylwia i Jan Szczepańscy z Czarnowa w gminie Brusy. Zajęli oni też trzecie miejsce na szczeblu wojewódzkim. Drugą lokatę w powiecie otrzymali Jadwiga i Józef Myszka z miejscowości Jaranty w gminie Konarzyny. Z kolei w kategorii wsi laureatem pierwszego miejsca tym razem zostało sołectwo Zielona Huta z gminy Konarzyny. Jak mówił podczas spotkania sołtys Kamil Piekarski nagroda przyda się na polbruk przy wiacie. Drugim miejscem może pochwalić się Łąg w gminie Czersk, a wieś która zajęła trzecie miejsce to Wielkie Chełmy w gminie Brusy.  Łączna pula nagród w konkursie wyniosła 19 tys. zł.

Starostwo Powiatowe w Chojnicach

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.