8-04-19
Czersk. Corocznie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Czersku otrzymują powołania do kadry wojewódzkiej
Nagrody za wybitne osiągnięcia również
dla absolwentów czerskiej „Dwójki”

Młodzi zawodnicy z Pomorza zostali nagrodzeni za wybitne osiągnięcia w sporcie w mijającym roku. Wyróżnienia i dyplomy z rąk marszałka województwa Mieczysława Struka trafiły do stu trzydziestu osób.

Podczas Gali Sportu Młodzieżowego (05.04.2019)  wyróżnieni zostali złoci medaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, medaliści  Mistrzostw Świata Juniorów i Mistrzostw Europy Juniorów. Uhonorowani zostali również trenerzy, którzy dzięki swojej wiedzy, doświadczeniu i zaangażowaniu wspierali i motywowali zawodników.     

Gala Sportu Młodzieżowego odbywa się cyklicznie i jest organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego wraz z Pomorską Federacją Sportu, która zrzesza okręgowe związki sportowe i prowadzi system współzawodnictwa dzieci i młodzieży w naszym regionie.

Wśród nagrodzonych było dwóch absolwentów czerskiej Dwójki - Grzegorz Czapiewski i Jan Lewandowski wraz z trenerem Piotrem Frycą. Zawodnicy jako reprezentanci Pomorza zdobyli złoty medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w piłce ręcznej.

Corocznie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Czersku otrzymują powołania do kadry wojewódzkiej . W tym roku przez zgrupowania kadry przewinęli się: Eryk Pstrąg, Błażej Osowski, Paweł Łangowski i Arkadiusz Lorek. Wielu absolwentów SP 2 jest dziś zawodnikami młodzieżówek klubów superligi i tam realizuje swoją pasję ,pozostający w Czersku uczestniczą w rozgrywkach drugiej ligi piłki ręcznej.

SP nr 2 w Czersku


Na zdjęciu od lewej
Jan Lewandowski, trener Piotr Fryca, Grzegorz Czapiewski.

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.