27-10-21
POMORSKIE. LISTA nagrodzonych - link poniżej
Nagrodzono pomorskich liderów biznesu, m.in. firmę z Chojnic. Do kogo w tym roku trafiły pozostałe Gryfy Gospodarcze?


Marszałek Mieczysław Struk oraz laureaci Nagrody Pomorskiej Gryf Gospodarczy 2021. Fot. Piotr Połoczański


Znamy już zwycięzców 22. edycji konkursu o Nagrodę Pomorską Gryf Gospodarczy. Statuetki wręczono najlepszym przedsiębiorcom działającym w naszym regionie. Gala finałowa została zorganizowana 26 października 2021 r. w Operze Bałtyckiej w Gdańsku.

Gryf Gospodarczy należy do najważniejszych i najwyżej cenionych nagród w środowisku pomorskich przedsiębiorców. W minionych latach finalistami konkursu zostało kilkaset najlepszych firm z naszego regionu, a ponad sto z nich zdobyło statuetkę Gryfa.

    – Ta nagroda jest dedykowana przedsiębiorcom, którzy sięgając po nowe rozwiązania chcą rozwijać swoje firmy i konkurować na rynkach Polski, Europy i całego świata. Wręczając ją chcemy pokazać, jak ważni są przedsiębiorcy w życiu gospodarczym i społecznym całego naszego regionu – mówił marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Laureaci Nagrody Pomorskiej Gryf Gospodarczy 2021
W tym roku, spośród 67 podmiotów zakwalifikowanych do konkursu, nominowanych przez kapitułę Gryfa Gospodarczego zostało 35 firm i organizacji w ośmiu głównych kategoriach. Nagrodzeni zostali liderzy: innowacji, eksportu, inwestycji, odpowiedzialności społecznej, kształcenia zawodowego, Pomorski start-up oraz Gmina przyjazna przedsiębiorcom. Nowością był Lider zielonej transformacji, czyli kategoria skierowana do przedsiębiorstw, które minimalizują negatywny wpływ przedsiębiorstwa na środowisko poprzez wprowadzenie systemowych rozwiązań w procesie produkcji lub organizacji.

Tradycyjnie nagrodom przyznawanym przez kapitułę towarzyszył również konkurs o Gryfa Medialnego, który przyznawany jest przez przedstawicieli pomorskich mediów.

Więcej o tegorocznym wydarzeniu, wszyscy laureaci – TUTAJ

Doceniono również firmę z Chojnic
Lider Inwestycji – mikro i małe przedsiębiorstwo: SPAWMET sp. z o.o. z Chojnic
SPAWMET produkuje gazy techniczne, spożywcze, produkty lecznicze oraz wyroby medyczne. Zaopatruje największe szpitale oraz szpitale tymczasowe na Pomorzu w tlen medyczny. W czasie COVID-19 firma zainwestowała w drugą linię napełniania w związku ze zwiększonym zapotrzebowaniem na tlen medyczny.

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.