Artykuł reklamowy
Najważniejsze cechy profesjonalnego
kombinezonu ochronnego


Praca z licznymi substancjami wiąże się niekiedy z ryzykiem zabrudzenia odzieży własnej i ciała, a czasem nawet jego uszkodzeniem. Jak temu zapobiec? Zaopatrując się w wysokiej klasy kombinezon ochronny. Ten certyfikowany wyrób w pełni nadaje się do użytkowania w miejscach takich jak lakiernie proszkowe, zakłady gazownicze, górnictwo, konserwacja, przetwórstwo, a dbałość o każdy detal wykończenia stroju sprawia, że świetnie chroni on wszystkie partie ciała – od stóp aż do głowy.

Kombinezon dopasowany do okoliczności
W pierwszej kolejności trzeba skupić się na dopasowaniu kombinezonu ochronnego do okoliczności i środowiska pracy, w jakim jest użytkowany. Obok modeli uniwersalnych znajdziesz też bardziej wyspecjalizowane, jak choćby kombinezony gazoszczelne, chroniące przed rozpylana cieczą, przed pyłami. Niektóre z ich są bardzo szczelne, inne mniej, zatem od Twoich osobistych preferencji i stopnia, w jakim czujesz się zagrożony na swoim stanowisku pracy zależy, który rodzaj kombinezonu wybierzesz.

Idealne dopasowanie do ciała
W przypadku dobrego kombinezonu ochronnego https://farbyonline.eu/430-kombinezony-ochronne nie sprawdzi się rozmiar uniwersalny, lecz krój odpowiednio dopasowany do ciała użytkownika. Znajdź więc własny rozmiar i zwróć uwagę na dopasowanie odzieży w konkretnych miejscach – na głowie, przy rękawach i nogawkach. W tych częściach powinny znaleźć się elastyczne gumki lub troczki pozwalające na maksymalne ściągnięcie i dopasowanie do sylwetki. Ważny będzie również mocny zamek błyskawiczny z widocznym uchwytem, który można wygodnie i pewnie złapać nawet dłonią w rękawicy.

Dodatkowe elementy stroju ochronnego
Zazwyczaj sam kombinezon to jeszcze za mało, aby zapewnić swojemu organizmowi kompleksową ochronę przed szkodliwym działaniem toksyn czy wyładowaniami elektrycznymi. W niektórych miejscach takich jak pracownie proszkowe, uzasadnione jest uzupełnienie uniformu rękawicami i obuwiem antystatycznym, które zapewniają odprowadzanie ładunków do podłoża w kontrolowany sposób. Niezbędne mogą być także gogle chroniące oczy oraz maska przeciwpyłowa – podstawowa lub z filtrami węglowymi, która nie tylko zatrzymuje zanieczyszczenia, ale też usuwa z nich szkodliwe substancje.

Podsumowując – przy zakupie kombinezonu ochronnego zawsze zwracaj uwagę na jego przeznaczenie oraz dopasowanie do ciała. Sugeruj się certyfikatami, bo to one świadczą o tym, że odzież jest bezpieczna, wysokogatunkowa i spełnia wymagane prawnie normy m.in. EN 1149, EN 1073, EN 14126, EN ISO 13982, EN 13034.





Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.