11-11-21
Czersk. GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO
Narodowe Święto Niepodległości w Czersku

Narodowe Święto Niepodległości w Czersku rozpoczęła Msza Święta, po której nastąpił przemarsz delegacji i mieszkańców pod pomnik przy ul. Dworcowej, gdzie złożono kwiaty i wysłuchano przemówienia burmistrza. Włodarz podziękował również wszystkim zebranym za udział w uroczystości, a organizatorom, za przygotowanie obchodów.

Następnie pozowano do wspólnego zdjęcia pod muralem przy ul. Hallera. Kolejna odsłona święta miała miejsce na Placu Ostrowskiego, gdzie odbywał się kiermasz gęsiny. Jednak nie tylko można było tam skosztować smacznych potraw z gęsi, serwowano też coś na słodko - Czerskie Rogale Wolności.

W programie uroczystości znalazł się pokaz mażoretek z GCK i piosenki patriotyczne. Zwieńczeniem obchodów było wspólne odśpiewanie hymnu narodowego o godz. 12.00 w ramach akcji Niepodległa do Hymnu 2021.

(red)


Film z przemarszu (CZERSK):

Link do wideo:https://fb.watch/9cO3VY0iwp/

Fotorelacja z dzisiejszych (11.11) uroczystości w Czersku:

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.