25-06-19
Czersk. Relacja
Nasze ogniskowe spotkanie

Jak co roku członkowie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego i Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Czerskiej spotkali się na wspólnym ognisku. Upalna pogoda przywoływała coraz częściej wspomnienia związane z tymi spotkaniami.

21 czerwca w tradycyjnym miejscu – w Leśnictwie Czersk spotkaliśmy się więc. Czekały na nas kiełbaski, drożdżówki pani Ewy i niespodzianka – przepyszna grochówka, którą ufundował nam pan Rysiu Ossowski, należący do Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Czerskiej. Smakowała ona nam bardzo i jeszcze raz dziękujemy panu Rysiowi. Z uwagą wysłuchaliśmy też ciekawego wystąpienia gościa z Chojnic pana J. Bruskiego, który wraz z panem M. Wituszyńskim przekazał nam informacje o nowym stowarzyszeniu „Chojnicki alarm dla klimatu”. Te zagadnienia powinny być nam bliskie.

Przy ognisku zaplanowano też śpiew przy dźwiękach gitary – Ulki Piskorzyńskiej i jej męża. Szkoda tylko, że rzęsisty deszcz zmusił nas do przejścia do świetlicy. Trochę humor nam prysł, ale słońce pozostało w sercach, bo „jakże można przechodzić koło drzewa i nie być szczęśliwym, że się je widzi”.

Do zobaczenia w tym miejscu za rok mówili organizatorzy dziękując panu E. Osowickiemu za gościnne przyjęcie i pomoc.

Bogumiła Milewska
Andrzej Sabiniarz

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.