28-02-19
Czersk. Natalia Babińska z MUKS `Razem` Czersk otrzymała stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego
Marszałek Mieczysław Struk wręczył sportowcom
decyzje stypendialne 26 lutego 2019 r.

To 50 osób, które osiągają sukcesy w różnych dziedzinach sportu. Wsparcie będzie wypłacane przez 10 miesięcy. Łącznie na stypendia sportowe Zarząd Województwa Pomorskiego przeznaczył ponad 220 tys. zł.

Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego dla sportowców przyznawane są od 2009 r. Jednymi z pierwszych stypendystek były m.in. olimpijka Angelika Cichocka (lekkoatletyka) oraz mistrzyni Europy Paula Wrońska (strzelectwo sportowe).

Wśród stypendystów najwięcej jest osób z Gdańska (28), Sopotu (7) oraz Kartuz (4). Na wsparcie mogą też liczyć sportowcy z Gdyni, Bytowa, Czerska, Kościerzyny i Wejherowa. Łącznie to 50 osób. Stypendia przyznawane są w trzech kategoriach: juniora młodszego, juniora i młodzieżowca. W kategorii młodzieżowiec wsparcie wynosi 700 zł. Juniorzy mogą liczyć na 350, a młodsi juniorzy na 200 zł stypendium. Wśród wyróżnionych są także osoby niepełnosprawne. Łącznie samorząd wypłaci stypendia wysokości 222 500 zł.

– Po raz dziesiąty samorząd pomorski wyróżnił najzdolniejszych sportowców – mówił podczas uroczystości marszałek Struk. – Te pieniądze to nasz wkład w ich rozwój, nieustający progres. Chcemy stworzyć sportowcom jak najlepsze warunki do osiągania sukcesów. Niezmiernie cieszy nas, że reprezentują nasz region na arenie krajowej i międzynarodowej. Podziękowania należą się także rodzicom, wychowawcom i trenerom, bo niewątpliwe sukcesy młodych, to także ich zasługa – zaznaczył marszałek Struk.

Na uroczystości wręczenia stypendiów obecny był m.in. wioślarz i czterokrotny mistrz świata Adam Korol. Życzył on sportowcom przede wszystkim cierpliwości, podkreślając, że sam medal olimpijski zdobył dopiero w wieku 34 lat.

Wśród wyróżnionych znalazła się zawodniczka Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Razem” w Czersku Natalia Babińska (jedyna z powiatu chojnickiego). Gratulujemy!

(JF)


Na zdjęciu Natalia Babińska z wioślarskim mistrzem olimpijskim Adamem Korolem.

 

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.