12-08-20
Gm. Czersk. Będzie wizja lokalna w terenie
Niebezpiecznie przy przejeździe kolejowym

Zgłosił się  do redakcji czytelnik, który podnosi, już jako kolejna osoba, kwestię niedostatecznego oznakowania (temat był podejmowany również rok temu – zobacz TUTAJ) na drodze powiatowej w Malachnie - przy przejeździe kolejowym od strony Mokrego.

Czytelnik zauważa, że odnowiono niedawno oznakowanie w Malachinie - do torów od strony Czerska, ale już we wspomnianym wyżej miejscu nie. Opowiada o niebezpiecznej sytuacji drogowej, której był uczestnikiem (za torami, chciał skręcić w lewo, w ul. Cegielnianą, wtedy doszło do wyprzedzania jego pojazdu). Twierdzi, że oznakowanie nie jest widoczne, dlatego kierowcy nagminnie wyprzedzają w tym miejscu.

W związku z tym, że oznakowanie nie zostało odnowione, czytelnik zwraca się za naszym pośrednictwem do burmistrza, aby podjął interwencję w tej sprawie u zarządcy drogi (Powiat Chojnicki - Starostwo Powiatowe w Chojnicach). Była też prośba o złożenie wniosku o zmianę oznakowania pionowego, uwagi miały być przekazywane podczas jednego z zebrań mieszkańców Sołectwa Malachin. 

Burmistrz wystosował już pismo do starosty w przedmiotowej sprawie. Sam starosta zapowiada zajęcie się tematem i przeprowadzenie wizji lokalnej w terenie.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.