10-01-20
Gm. Czersk. `Ścinają` znaki, wiele razy w roku...
Niebezpiecznie przy wysepce, apel
w sprawie montażu oświetlenia


Mieszkańcy, ale też kierowcy, apelują publicznie do zarządcy drogi (Powiat Chojnicki), aby przy wysepce spowalniającej ruch oraz przy oddalonym o 20 metrów przejściu dla pieszych (trasa Śliwice – Czersk, na rogatkach Czerska) pojawiło się oświetlenie.

W ciągu roku dochodzi tutaj do ok. 10 zdarzeń, w których samochody uderzają w znaki na wysepce.

Podobnie było w nocy z soboty na niedzielę. Ktoś wjechał w znaki, które ostatecznie znalazły się w przydrożnym rowie. Na jezdni pozostały metalowe słupki, stwarzając zagrożenie dla uczestników ruchu. Z obserwacji mieszkańców wynika, że samochody, które uczestniczą w kolizjach ze znakami (jadą w kierunku Czerska), zatrzymują się dopiero na przejściu dla pieszych.

Dopiero wczoraj (9.01) po zgłoszeniu sprawy do radnego i sołtysa Zenona Konefki znaki zostały usunięte przez strażaków, po wcześniejszym sygnale skierowanym do urzędnika czerskiego ratusza.

Radny i zarazem sołtys Złotowa Zenon Konefka informuje, że wielokrotnie składał wnioski o zamontowanie oświetlenia we wskazanym miejscu. Mówi, że ma nadzieję, iż instalacja stanie zanim dojdzie tutaj do tragedii.

Sprawę zgłosiliśmy również do Starostwa Powiatowego w Chojnicach.

Do tematu wrócimy.

Poniżej zdjęcia z wczoraj (9.01), przysłane przez czytelnika, przed demontażem słupków przez strażaków.

(red)
Fot. nadesłane

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.