28-08-18
Czersk. Młodzi ludzie mają już dość czekania, dlatego poszli do urzędu
Niebezpieczny skatepark w Czersku

Młodzi chłopcy korzystający z czerskiego skateparku obawiają się o swoje bezpieczeństwo. Zamontowane tam elementy są uszkodzone – np. rampy, w których są dziury. Ponadto barierki ochronne są niekompletne, jedno z dzieci spadło z rampy. Również podłoże z betonu ma ubytki. Jak mówią młodzi mieszkańcy Czerska w takiej sytuacji dochodzi do wypadków - rozcięć rąk a nawet złamań czy stłuczeń. Młodzi ludzie mówią, że mają już dość czekania na niezbędny remont, o który prosili burmistrz Czerska, dlatego postanowili sprawę nagłośnić.

Na deskach, hulajnogach, rowerach i rolkach jeździ cyklicznie w tym miejscu grupa ok. 50 młodych czerszczan w wieku 8-20 lat.

Sprawę fatalnego stanu skateparku, zgłaszano już burmistrz Czerska na jej profilu w portalu społecznościowym, jednak do tej pory nie dokonano remontu, dziury są nadal. Włodarz miała otrzymać co najmniej kilka wiadomości, nawet już wiosną br. Odpisywała nastolatkom, że sprawę zgłosi do dyrektora AZK. Dlatego postanowiono, że czas na reakcję dobiegł końca. Sprawę zaniedbań w Parku Borowiackim zgłoszono wczoraj do portalu wizjalokalna.pl. Jedna z matek chłopca poprosiła nas o interwencję.

Chłopcy postanowili dziś (28.08) spotkać się w urzędzie miejskim z burmistrz Jolantą Fierek. Była to niezapowiedziana wizyta. Włodarz nie przyjęła delegacji ponieważ miała spotkanie z nauczycielami. Z uczniami porozmawiał wiceburmistrz Mateusz Rydzkowski, który obiecał od razu zająć się sprawą. Poinformował, że w pierwszej kolejności zostaną wykonane niezbędne prace związane z zapewnieniem bezpieczeństwa osobom korzystającym ze skateparku. Włodarz usłyszał, że przy placu nie działa też oświetlenie, nie ma ławek (młodzież musiała przynieść własną). Ponadto zdarza się często, że trzeba sprzątać betonową powierzchnię z potłuczonych butelek, wieczorami odbywają się tam imprezy z alkoholem (sugerowano umieszczenie kamery).  Zgłoszono też potrzebę zabezpieczenia ramp na zimę – okrycia plandeką, a w przyszłości rozbudowę skateparku i wykonanie zadaszenia.

Do tematu wrócimy.

(red)


Czersk - zdjęcia z wtorku (28.08):

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.