16-03-21
Powiat chojnicki. Zgłoszenie, potwierdzenie, możliwa kara – od 15 do 500 tys. zł
Nielegalny demontaż pojazdów wycofanych
z eksploatacji w pow. chojnickim (FOTO)


W dniu 4.03.2021 r. inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Gdańsku, Delegatura w Słupsku, na jednej z posesji powiatu chojnickiego przeprowadzili czynności w oparciu o art. 10 b ustawy z dnia 20 lipca 1991 r. o Inspekcji Ochrony Środowiska (tekst jednolity: Dz. U. 2020 r. poz. 995 ze zm.), w celu weryfikacji zgłoszenia dotyczącego nielegalnego demontażu pojazdów wycofanych z eksploatacji.Na miejscu dokonano między innymi oględzin nieruchomości, które jednoznacznie potwierdziły, że pod wskazanym przez zgłaszającego adresem dokonywany jest nielegalny demontażu pojazdów wycofanych z eksploatacji.
Na obecnym etapie postępowania nie ujawniamy jego szczegółów, gdyż aktualnie trwają dalsze czynności wyjaśniające w sprawie. Sprawcy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, grozi kara pieniężna w wysokości od 15 000 do 500 000 zł.

WIOŚ Gdańsk

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.