31-05-19
Czersk. Dużym zainteresowaniem cieszyły się policyjne cele oraz radiowóz
Niezapomniana lekcja bezpieczeństwa
w czerskim komisariacie

27 maja funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Czersku odwiedzili „zerówkowicze” z przedszkola im. Jana Brzechwy w Czersku. Spotkanie w jednostce policji stanowiło świetną okazję do nauki o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz dowiedzenia się, na czym polega praca policjantów.

Czerskich policjantów odwiedziły dzieci z Przedszkola im. Jana Brzechwy w Czersku. Podczas zwiedzania miejscowego komisariatu dzieci dowiedziały się, jak wygląda codzienna służba funkcjonariuszy Policji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się policyjne cele oraz radiowóz. Dzieci miały okazję zbadać stan trzeźwości, dmuchając w alkomat. Jednym z wysnutych wniosków było, że nie jest to wcale proste zadanie i wymaga sporego wysiłku płuc.

Funkcjonariusze podczas spotkania rozmawiali z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa. Najmłodsi mieli okazję przypomnieć sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, przechodzenia przez jezdnię. 6-latki dowiedziały się także, jak ważne są elementy odblaskowe na ubiorze, podczas spacerów oraz w trakcie wspólnych wycieczek rowerowych z rodzicami.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Dzieci były bardzo aktywne podczas pogadanki, odpowiadały na pytania oraz poruszały same nurtujące je tematy związane z bezpieczeństwem. Na zakończenie dzieci za aktywność na zajęciach otrzymały kamizelki odblaskowe. Mali goście chcąc uwiecznić tą wyjątkową lekcję bezpieczeństwa pozowały do wspólnego zdjęcia na tle policyjnego radiowozu.

KPP Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.