26-06-19
Czersk. Gościem była dr Urszula Piskorzyńska (z domu Piekarek)
Niezwykłe spotkanie

W połowie czerwca słuchacze UTW spotkali się na kolejnym wykładzie. Okazało się potem, że było to spotkanie niezwykłe.

Gościem była dr Urszula Piskorzyńska (z domu Piekarek), pochodząca z naszego miasta. Wiele osób znało ją, a jeszcze więcej znało jej rodziców – Irenę i Józefa Piekarków. Pani Ula prezentowała swoją książkę „Zamalowane freski”, w której przedstawiła trzy pokolenia swojej rodziny na tle wydarzeń ostatniego stulecia. Autorka w kilku częściach opowiedziała różne rodzinne historie. Ilustrowała je wybranymi fragmentami książki, które czytały: sistra Maria Kamiński, Marta Czapiewska, Bogumiła Milewska i Lucyna Wilkanowicz.

Był to niezwykły wieczór. Pani Urszula wraz z Mężem przygotowała też muzyczną niespodziankę. Przepięknie zaśpiewała kilka piosenek. Udowodniła nam, że ma wiele talentów – potrafi bardzo ciekawie opowiadać, pisać, przedstawiać rodzinne historie i śpiewać. Prezentowana  rodzinna saga  („zamalowane freski”), to prawdziwy skarb, który przekonuje nas, że warto poznać korzenie swojej rodziny. W dobie powszechnej komputeryzacji, która zmienia życie człowieka na wszystkich płaszczyznach, wiedza o tym, skąd się „jest”, jakie są moje tradycje rodzinne, może być elementem scalającym nasze rodziny. A to jest ważne! O tym też mówiła autorka książki. Napisała ją dla swoich dzieci i wnucząt, by przez znajomość rodzinnych korzeni, lepiej rozumiały samych siebie i swe otoczenie.

Za tę wspaniałą atmosferę też pięknie Pani Uli dziękujemy!

Słuchacze UTW
(Bogumiła Milewska)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.