29-05-20
Gm. Czersk. Dbają o swoje miejsce do rekreacji
Nowa trawa już rośnie na boisku w Mosnej

Sołtys i radny sołecki z Mosnej zabrali się za rekultywację boiska we wsi. Zbronowali plac i zasiali trawę. – Mamy nadzieję, że niebawem się tu zazieleni – mówi Tomasz Wons.

Mieszkańcy najmniejszego sołectwa w naszej gminie bardzo dbają o swoje miejsce do rekreacji. Pomalowane zostały wiaty i elementy na placu zabaw, a teraz przyszła kolej na boisko. We wtorek sołtys Tomasz Wons i radny sołecki Wiesław Osowski bronowali plac i wysiewali trawę. – Zostanie nam jeszcze pomalowanie bramek – mówi sołtys.

To nie pierwsza akacja zorganizowana przez mieszkańców Mosnej. W zeszłym roku odgrodzili boisko i plac zabaw od drogi. Elementy potrzebne do postawienia płotu, na wniosek radnego Jacka Grzelli, zakupiła gmina. Robocizna – to wkład własny mieszkańców sołectwa.

– Mieszkańcy naszego sołectwa potrafią się zorganizować i zrobić dużo dla naszej małej, lokalnej społeczności – mówi Tomasz Wons.

UM w Czersku

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.