22-03-19
Gm. Czersk. Dokumentacja może być już gotowa w bieżącym roku
Nowe drogi i ścieżki rowerowe do Śliwic i Odrów

Przede wszystkim ma być bezpieczniej. Już niebawem powstaną projekty przebudowy dróg oraz budowy ścieżek rowerowych łączących Czersk ze Śliwicami i Odrami.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej czerscy radni podjęli uchwałę o udzieleniu powiatowi chojnickiemu pomocy finansowej w wysokości 100 tys. zł na wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy dwóch dróg powiatowych. Z Czerska w kierunku Śliwic i do Odrów.

Pierwsza z nich to obecnie najlepszy dojazd z Czerska do autostrady A1 w kierunku Łodzi. Według wstępnych założeń projektowych jezdnia drogi ma zostać poszerzona na całym odcinku, a od Ustronia aż do granicy województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego ma powstać dalszy odcinek ścieżki rowerowej. Inwestycja na pewno poprawi bezpieczeństwo, szczególnie w okresie letnim, kiedy wielu mieszkańców spędza wolny czas wypoczywając nad jeziorem Ostrowite.

– Jestem po rozmowie z wójtem Gminy Śliwice Danielem Kożuchem, który przekazał bardzo dobrą informację. Powstaje projekt przebudowy dalszego odcinka drogi wraz ze ścieżką rowerową aż do miejscowości Śliwice – informuje Burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski.

Radni przekazali też pieniądze na przygotowanie dokumentacji technicznej na pierwszy etap przebudowy drogi powiatowej Czersk – Odry. – Tutaj również przewiduje się poszerzenie jezdni i budowę ścieżki rowerowej. Dodatkowo zgłosiliśmy do Starostwa Powiatowego w Chojnicach potrzebę zaprojetowania oświetlenia ulicznego w miejscowości Łubna – mówi burmistrz Czerska. Ta droga jest dojazdem do unikatowego na skalę europejską rezerwatu „Kręgi Kamienne” w Odrach.

Zakłada się, że obie dokumentacje techniczne przebudowy dróg mają być gotowe w tym roku. – Będziemy zabiegać, aby inwestycje były zrealizowane jeszcze w tej kadencji, np. przy dofinansowaniu ze środków Funduszu Dróg Samorządowych – dodaje Przemysław Biesek-Talewski.  

UM Czersk

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.