25-08-18
Czersk. Kapłani mają podobne zainteresowania
Nowi księża w czerskiej parafii

Ksiądz Damian Klajst oraz ksiądz Tomasz Bielicki (na zdjęciu) rozpoczęli w poniedziałek 20 sierpnia br. posługę w parafii p.w. św. Marii Magdaleny w Czersku.

Nowym wikariuszom nie zostały jeszcze przydzielone zadania w parafii. Księża są w podobnym wieku – 33 lat, mają podobne zainteresowania –  historia, dobra książka, film oraz sport, a dokładnie - piłka nożna. Kibicują jednej drużynie - FC Barcelona. Ksiądz Tomasz grał nawet w drużynie seniorów w Dąbrówce k/Bytowa, z której pochodzi. Kapłan uczestniczył już w piętnastu pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę. Natomiast rodzinną miejscowością księdza Damiana jest Borowy Młyn w gm. Lipnica.

Ksiądz Tomasz Bielicki posługiwał wcześniej w parafii pw. NMP Królowej Polski w Lęborku,  ksiądz Damian Klajst w parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Chmielnie. Czerska parafia jest ich trzecią  z kolei, gdzie będą głosić Słowo Boże.  

Księża przyznają, że słabo znają Czersk. Miasteczko im się podoba, a z pewnością imponujące wrażenie robi, jak mówią, piękna świątynia.

(red)


Na zdjęciu od lewej: Ksiądz Damian Klajst oraz ksiądz Tomasz Bielicki. Księża posługują w czerskiej parafii od poniedziałku.

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.