1-03-21
Powiat chojnicki. Radna Mirosława Dalecka dopytuje starostę
Nowy dyrektor PCPR zatrudniony
na trzymiesięczny okres próbny

Andrzej Plata, bo o nim mowa, w grudniu wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Radna Mirosława Dalecka, dopytuje starostę dlaczego umowę podpisano tylko na trzy miesiące?


Umowa o pracę z Andrzejem Platą (na zdjęciu) zostanie przedłużona na czas nieokreślony, jeśli ten zda egzamin urzędniczy.   |  fot. A. Zajkowska


Andrzej Plata, to wychowawca z wieloletnim doświadczeniem pracy w Schronisku dla Nieletnich. W grudniu wygrał konkurs na nowego dyrektora PCPR. Funkcję objął po Andrzeju Gąsiorowskim, który odszedł na emeryturę. Podczas sesji (25.02.), radna Mirosława Dalecka dopytywała, dlaczego Plata, otrzymał umowę na czas określony, na trzy miesiące, „a można było ją zawrzeć na sześć miesięcy”?

- Rozumiem, że zgodnie z przepisami nowy dyrektor, pan Plata, został zatrudniony po raz pierwszy na stanowisko urzędnicze, stąd ta umowa została podpisana na czas określony. Skoro wygrał konkurs to znaczy, że wygrał ten najlepszy. Jaki jest powód, że tylko na trzy miesiące? Czy po tym czasie, jeśli się oczywiście sprawdzi nowy pan dyrektor, będzie to już powołanie na pięcioletnią kadencję łącznie z tym okresem obecnym?

Starosta chojnicki Marek Szczepański wyjaśnił, że taka była decyzja zarządu powiatu. - W okresie trzech miesięcy pan Andrzej Plata, jako niezatrudniony wcześniej na stanowisku urzędniczym, takie postępowanie będzie miał przeprowadzone, zakończone egzaminem. W przypadku pozytywnego wyniku będzie umowa na czas nieokreślony, gdyż nie ma kadencyjności, jeśli chodzi o dyrektorów jednostek organizacyjnych - odpowiadał włodarz.

Anna Zajkowska

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.