11-11-21
Czersk. Były race, szampan i gratulacje (ZDJĘCIA, WIDEO)
Nowy nabytek już w czerskiej remizie!

Już po północy, czyli w Narodowe Święto Niepodległości, po pokonaniu ponad pięciuset kilometrów, przyjechał do remizy OSP w Czersku nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki renault zabudowany przez firmę Szczęśniak z Bielska-Białej. Nowym nabytkiem z Śląska do Czerska wyruszyli 10 listopada druhowie Stanisław Leszczyński (prezes OSP) oraz Zbigniew Puczyński.

Na placu przy remizie czekało kilkudziesięciu ochotników. Były race, szampan i gratulacje. Strażacy obejrzeli pojazd, który jest naszpikowany elektroniką, bardzo dobrze wyposażony i posiadający m.in. napęd 4x4 oraz zbiornik na wodę o pojemności 3 tysięcy litrów.- To wielka radość, że trafił do nas kolejny nowiuteńki samochód, tak dobrze wyposażony - mówił tuż po przyjeździe Stanisław Leszczyński, prezes OSP w Czersku (na zdjęciu)  przypominając, że powody do radości mają również wszyscy mieszkańcy, bo nowy sprzęt z pewnością podniesie poziom bezpieczeństwa w gminie Czersk. Prezes śmiał się, że wóz bojowy nie ma jeszcze swojego imienia, ale z pewnością takie zostanie mu wkrótce nadane.

Przypomnijmy, samochód kosztował ponad 800 tys. zł, jego zakup został sfinansowany przede wszystkim z budżetu gminy Czersk oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, przy wsparciu jeszcze innych instytucji i firm.

Jeden z dotychczasowych wozów bojowych OSP w Czersku (mercedes), którego zastąpi nowy renault, trafi do OSP w Gotelpiu.

(red)

Zobacz film oraz zdjęcia z powitania w czerskiej remizie – poniżej.

FILM:

Link do WIDEO:https://fb.watch/9cclA1kHav/


ZDJĘCIA:

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.