14-12-20
Czersk. Iveco zabudowany drabiną mechaniczną
Nowy nabytek już w czerskiej remizie.
Prezes OSP: Prezent na święta


Strażacy z czerskiej OSP powitali dziś (14.12) nowy nabytek - iveco (z drabiną mechaniczną). Na placu przy remizie czekało kilkudziesięciu ochotników. Były race, szampan i gratulacje. Pojazdem przyjechali o godz. 20.00 z Niemiec, z Boizenburga, m.in. druhowie Stanisław Leszczyński (prezes OSP) oraz Zbigniew Puczyński.

Po obejrzeniu wozu wypróbowano iveco zabudowanego drabiną mechaniczną, która podnosi kosz na wysokość 23 metrów z możliwością przesuwania (lewo, prawo) na odległość 12 metrów.

- To taki prezent na święta – mówi Stanisław Leszczyński, prezes OSP w Czersku. - Zgłosiliśmy zapotrzebowanie u kolegów z Boizenburga, właśnie na ten pojazd. Do końca nie było wiadomo, że trafi do nas – chętnych było wielu – ale ostatecznie udało się. Słowa podziękowania z pewnością należą się dla samorządowców z Boizenburga, też za niską cenę pojazdu – 4 tys. euro. W przyszłym roku samochód ma otrzymać certyfikat, który jest niezbędny do tego, aby mógł uczestniczyć w akcjach.

Przypomnijmy, wóz strazacki z 1992 roku jest używany, ale w pełni sprawny. Burmistrz Czerska uważa, że cena zakupu jest atrakcyjna – czerski samorząd na zakup i transport nowego nabytku ma wydać 21 tys. zł.
Okazją do pozyskania samochodu z Niemiec była wymiana sprzętu u strażaków w Boizenburgu -  partnerskiego miasta Czerska - na nowego mercedesa z drabiną.

(red)

Zdjęcia oraz wideo z dzisiejszego (14.12) powitania nowego nabytku w Czersku:

Link do filmu:https://fb.watch/2ny8gt2jNK/ 

Link do filmu:https://fb.watch/2nybQtUeqo/

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.