20-02-19
Czersk. Propozycja zmiany uchwały budżetowej na 2019 rok
Nowy samochód dla czerskiego urzędu, remont pomieszczeń, wynagrodzenia – razem blisko 800 tys. zł

Burmistrz Czerska wnioskuje do radnych, aby na najbliższej sesji (26.02) zmienili uchwałę budżetową na 2019 rok. W projekcie uchwały jest szereg propozycji – zobacz TUTAJ.

Zmiany dotyczą też działu administracji publicznej. Jest m.in. propozycja zakupu nowego samochodu na potrzeby czerskiego magistratu ponieważ dotychczasowy pojazd jest wyeksploatowany. Na ten cel włodarz chciałby, aby zabezpieczono kwotę 150 tys. zł.  Auto ma być więcej niż pięcioosobowe. Kolejne 350 tys. zł ma kosztować przebudowa i adaptacja pomieszczeń urzędu. W innym dziale uchwały budżetowej na przystosowanie pomieszczenia w Centrum Informacji Turystycznej na cele konferencyjne, m.in. do prowadzenia posiedzeń rady miejskiej, proponuje się 50 tys. zł. Ponadto 240 tys. zł burmistrz chce zagwarantować w 2019 roku na płace dla czterech nowych pracowników magistratu.

„Dział 750 Administracja publiczna

1. Koszty utrzymania ZOF w Czersku - 27 000 zł
(obsługa prawna dla jednostek obsługiwanych przez ZOF).

2. Płace i składniki pochodne od wynagrodzeń oraz ZFŚS pracowników
Urzędu i kierowców OSP - 240 000 zł
(w związku ze zmianą regulaminu organizacyjnego w Urzędzie Miejskim zachodzi potrzeba zatrudnienia 4 pracowników).

3. Przebudowa i adaptacja pomieszczeń Urzędu Miejskiego w Czersku
wraz z dokumentacją - 350 000 zł
(w związku ze zmianą regulaminu organizacyjnego Urzędu Miejskiego oraz w celu zapewnienia ergonomii i właściwych warunków pracy planowana jest przebudowa i adaptacja pomieszczeń w tym sali narad na biura, dostosowanie Urzędu do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz wymogami Ppoż.).

4. Zakup samochodu osobowego dla Urzędu Miejskiego w Czersku - 150 000
 (w związku z wyeksploatowanym samochodem służbowym (data zakupu 2007 rok przebieg ponad 416 tys. ) konieczny jest zakup nowego pojazdu na cele realizacji zadań samorządu gminnego)”

(red)

 

Zobacz również:
`Modernizacja budynku Urzędu Miejskiego w Czersku
`

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.