17-01-19
Gm. Czersk. `Chcę aby wszyscy mieszkańcy zjednoczyli się jak jedna rodzina`
Nowy sołtys sołectwa Mosna – Tomasz Wons

Sołtysa wybierali również mieszkańcy sołectwa Mosna. Zebranie odbyło się w poniedziałek 14 stycznia br.

Rozmowa z nowym sołtysem, którym został Tomasz Wons.

- Na samym początku chciałbym podziękować za zaufanie jakim obdarzyliście mnie wy mieszkańcy głosując na mnie w wyborach na sołtysa. Podziękowania kieruję również w stronę Pana Konrada Kałdowskiego, który pełnił funkcję sołtysa przez wiele lat. Dziękuję w imieniu swoim i mieszkańców za pracę jaką wykonał Pan na rzecz sołectwa i za rozwiązywanie wszystkich lokalnych problemów mieszkańców. Postaram się być Pana godnym następcą – mówi nowo wybrany sołtys.

Tomasz Wons jest mieszkańcem miejscowości Mosna od urodzenia. Ma 46 lat, a z zawodu jest wyuczonym stolarzem lecz obecnie nie pracuje w zawodzie. Swój wolny czas chce poświęcić na bliższe przyjrzenie się sprawom sołectwa i działanie na jego korzyść. Pan Tomasz był jedynym kandydatem na stanowisko sołtysa. Jak nam zdradził już wcześniej przeszła mu przez głowę myśl o kandydowaniu ale nie dzielił się tym z nikim. Ostatecznie słysząc zachęcające głosy i podpowiedzi mieszkańców postanowił się zgodzić.

- Najbardziej potrzebną rzeczą w naszym sołectwie jest świetlica, której budowa jest przekładana już od kilku lat. Projekt świetlicy jest naprawdę piękny. Byłaby ona dużym ułatwieniem dla wszystkich dla dorosłych i dla dzieci. Obecnie wszystkie spotkania sołeckie odbywają się na prywatnych posesjach mieszkańców – wyjaśnia Tomasz Wons.

Nowy sołtys ma w planach również ogrodzenie placu zabaw przynajmniej od strony drogi. - Dzieciaki bawiąc się i biegając za piłką nie zwracają uwagi czy coś jedzie, nie chcemy aby doszło do tragedii – mówi.  Jak zdradził nam w planach także pojawiła się organizacja grilla integrującego dla mieszkańców. - Chcę aby wszyscy mieszkańcy zjednoczyli się jak jedna rodzina – wyznaje pan Tomasz.

Sołtysa w działaniach będzie wspierać rada sołecka w składzie: Zyta Lipska, Urszula Piechowska, Witold Pstrąg oraz Wiesław Ossowski. 

(red)Nowy sołtys Mosnej – Tomasz Wons.

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.