17-03-21
Czersk. Mimo epidemii w placówce sporo się dzieje
Od początku marca kieruje domem „Senior +” w Czersku

Dzienny Dom „Senior +” od 1 marca ma nowego kierownika. To dotychczasowa opiekunka Paulina Wieczorek.

Nowa szefowa „Seniora +” doskonale zna placówkę oraz jej wszystkich podopiecznych. Pracuje tu już od 2016 roku. – Bardzo nam zależało na tym, żeby instytucją kierowała osoba, która jest w tym środowisku, zna jego problemy i ma zaufanie wśród seniorów – mówi wiceburmistrz Czerska Bogumiła Ropińska. Te kryteria spełnia właśnie Paulina Wieczorek. Na początku była pełniącą obowiązki kierownika domu, od 1 marca jest już zatrudniona jako szefowa placówki.

Mimo epidemii w Dziennym Domu „Senior +” sporo się dzieje. – Mam zajęcia on-line. Seniorzy mogą liczyć na pomoc psychologiczną czy stałe zabiegi. Dwa razy w tygodniu dowozimy im posiłki. Robimy im zakupy czy realizujemy recepty – mówi Paulina Wieczorek. Przyznaje, że na razie trudno jest planować cokolwiek na przyszłość. Jednak na bieżąco stara się aktywizować uczestników. Teraz opiekunowie wspólnie z seniorami przygotowują się do świąt wielkanocnych. Wykonują kartki okolicznościowe. – Mam nadzieję, że już niebawem wrócimy do zajęć stacjonarnych. Seniorzy bardzo za nimi tęsknią, a my tęsknimy za naszymi podopiecznymi – dodaje.

UM w Czersku

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.