10-05-22
Gm. Czersk. PREZENTACJA
Odcinek DK 22: CZERSK – CZARNA WODA.
Remont berlinki planowany jest w 2023 roku


Czerscy urzędnicy informują, że w dniu 6 maja br. odbyło się posiedzenie Komisji Oceny Projektów Inwestycyjnych dotyczące omówienia projektu pn. „Rozbudowa drogi krajowej nr 22 na odcinku Czersk – Czarna Woda”.

Na stronie internetowej czerskiego ratusza czytamy, że przebudowa 10-kilometrowago odcinka drogi krajowej od ulicy Wicka Rogali w Czersku do rogatek Czarnej Wody w kierunku Starogardu Gdańskiego ma kosztować około 187 mln zł.

„W najbliższym czasie projektant wystąpi o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Na posiedzeniu KOPI padła przewidywana data realizacji zadania. Przetarg odbędzie się jesienią 2022 r., a rozpoczęcie robót planowane jest na rok 2023” – zapowiada burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski.

Szczegóły dotyczące projektu rozbudowy drogi krajowej nr 22 zawiera załączona prezentacja - TUTAJ

Źródło UM w Czersku, opr. (red)

 

Co z przebudową odcinka DK 22 Czersk - Chojnice?

- Kończy się postępowanie na wyłonienie wykonawcy prac budowlanych przy rozbudowie DK22 między Chojnicami a Czerskiem - przygotowujemy się do podpisania umowy -
informuje Piotr Michalski z gdańskiego oddziału GDDKiA.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.