4-09-20
Powiat chojnicki.  „Mamy teraz pewien problem z nowym rozporządzeniem”
Oddział neurologii w chojnickim szpitalu
ciągle zamknięty na nowych pacjentów


Ma to związek z pacjentką, która 21 sierpnia trafiła na neurologię . Kobieta po kilku dniach pobytu w chojnickim szpitalu zaczęła wykazywać objawy zakażenia koronawirusem. Miała wykonany test (27.08.), którego wynik okazał się być dodatni.


Do czasu uzyskania negatywnych wyników badań u pacjentów oddział neurologii pozostanie zamknięty na nowych chorych.   |  fot. ilustracyjne


W konsekwencji na kwarantannę, jako osoby z kontaktu, sanepid skierował pacjentów oddziału neurologii oraz 16 osób z personelu medycznego (jeden lekarz, trzy opiekunki i 12 pielęgniarek). Jak dowiadujemy się w chojnickiej lecznicy, personel jest już po testach na obecność koronawirusa w organizmie. Wszystkie wyniki są ujemne. Do przebadania zostali pacjenci. Jednak czy na pewno będą?

- Mamy teraz pewien problem z nowym rozporządzeniem, mówi ono, że od osób z kwarantanny nie trzeba pobierać wymazów. I tak naprawdę to my sami nie wiemy czy mamy wymazywać pacjentów, czy ich nie mamy wymazywać? Gdybyśmy jednak mieli pobrać od nich próbki to byłoby to robione w sobotę. Czyli wyniki będą w poniedziałek lub wtorek - mówi Piotr Wroński, zastępca dyrektora ds. medycznych Szpitala Specjalistycznego w Chojnicach.

O to czy pacjenci neurologiczni będą badani pod kątem COVID-19, zapytaliśmy także w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chojnicach. - Pacjenci oddziału będą badani przez szpital - odpowiada Iwona Jażdżewska.

Anna Zajkowska

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.