17-06-19
Gm. Czersk. Relacja
Odjazdowy Bibliotekarz

W sobotę 15 czerwca 2019 r. odbył się integracyjny rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz” w ramach ogólnopolskiej akcji. Organizatorem rajdu były trzy instytucje kultury z Rytla, Czerska i Brus. Współorganizatorem sobotniej imprezy było Nadleśnictwo Czersk.

Metą tegorocznego rajdu rowerowego była stadnina koni w Kwiekach udostępniona przez właściciela Rene Burakowskiego. Czytelnicy i przyjaciele bibliotek, aż z trzech miejscowości powiatu chojnickiego uczestniczyli w rajdzie rowerowym, którego celem była popularyzacja czytelnictwa przy aktywnym spędzaniu wolnego czasu. Spotkanie rozpoczęto od przywitania uczestników przez dyrektorki poszczególnych Ośrodków Kultury, następnie głos zabrał zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Czersk pan Leszek Pultyn. Dzięki uprzejmości właściciela stadniny panu Rene Burakowskiemu wszyscy uczestnicy rajdu mogli zwiedzić stadninę koni, podziwiać zabytkowe bryczki i malownicze obejście stadniny. Za co bardzo dziękujemy właścicielowi panu Rene Burakowskiemu. Uczestnicy rajdu mogli odpocząć posilając się drożdżówkami, kiełbaskami z grilla i pyszną grochówką, ufundowaną przez Nadleśnictwo Czersk. Ośrodek Kultury w Rytlu zapewnił rowerzystom kawę, herbatę oraz zimne napoje. Tradycyjnie odbył się konkurs na najbardziej pomarańczowego uczestnika rajdu, zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Wybrano najmłodszego i najstarszego uczestnika rajdu z poszczególnych miejscowości tj. Rytla, Brus i Czerska. Najmłodszą uczestniczką rajdu z Rytla okazała się Basia Kroplewska, a najstarszym Brunon Narloch z Rytla. Najstarszym uczestnikiem całego rajdu okazał się pan Edmund Krzoska, zaś najmłodszym Marcel Wirkus, oboje reprezentujący Brusy. Podczas imprezy uczestnicy mogli wziąć udział w konkursach, które poprowadzili pracownicy Ośrodka Kultury z Rytla, takich jak: przeciąganie liny, rzut piłeczkami, do kosza umieszczonego na głowie. Za udział w każdym konkursie zarówno dzieci, jak i dorośli otrzymywali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, ufundowane przez Ośrodki Kultury w Czersku, Rytlu i Brusach. Po wielu konkursach, udanej integracyjnej zabawie, wspólnym posiłku, ufundowanym przez Nadleśnictwo Czersk, smakowitych drożdżówkach przywiezionych z Brus, uczestnicy ODJAZDOWEGO BIBLIOTEKARZA z Rytla, Brus i Czerska wrócili do swoich miejscowości.

Organizatorzy z Rytla z Czerska oraz z Brus dziękują wszystkim czytelnikom i przyjaciołom za udział w spotkaniu, zaś Nadleśnictwu Czersk, Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzyżu i Policji w Brusach i Czersku za pomoc przy organizacji ODJAZDOWEGO BIBLIOTEKARZA W Kwiekach i zapewnienie bezpiecznego przejazdu rowerzystom.

Dorota Behrendt
Ośrodek Kultury w Rytlu

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.