19-07-18
Gm. Czersk. Odpowiedź w sprawie drogi - publikujemy
Roman Lipski: Panie starosto, wniosek
to za mało, o wiele za mało!


Roman Lipski otrzymał odpowiedź (publikujemy poniżej) od przedstawicieli Powiatu Chojnickiego zarządzających drogą na odcinku Przyjaźnia – Łąg w gm. Czersk.

Przypomnijmy, Roman Lipski zebrał podpisy od ponad stu osób pod pismem w sprawie naprawy wspomnianej, powiatowej drogi, która jest w fatalnym stanie – zobacz artykuł – TUTAJ.


- Panie starosto, wniosek o zabezpieczenie środków na dokumentację techniczną (na rok 2019) dotyczący utwardzenia drogi to za mało, o wiele za mało! Dość już `pozoranckich` działań. Decydenci muszą zrozumieć, że właśnie teraz – latem - mają szansę na przygotowanie drogi do jesiennych roztopów, czyli na przykład podniesienie jej w określonych miejscach, by woda swobodnie odpływała, a kierowcy, w tym rolnicy, mogli korzystać za kilka miesięcy z gruntowego traktu. Odprowadzenie wody to kluczowa sprawa. Jeśli pojawi się błoto, koleiny to będzie już za późno, więc apeluję właśnie teraz – działajcie, tak na poważnie! Dojazd do posesji, a przez to zapewnienie bezpieczeństwa w sytuacjach kryzysowych, np. choroby, wypadków, itp. powinno być dla zarządcy priorytetem.  Całe szczęście, że mieszkańcy jeszcze mogą wystawić ocenę władzy w nadchodzących wyborach. Jaka będzie laurka nietrudno zgadnąć, widząc stosunek zarządców do osób płacących podatki – odnosi się do przysłanej odpowiedzi Roman Lipski, informując jednocześnie o problemie z ograniczoną widocznością w Łęgu - na skrzyżowaniu drogi z Przyjaźni do Łęga. Widoczność ogranicza krzew, który według Romana Lipskiego (na zdjęciu poniżej) powinien zostać przesadzony i zastąpiony innym, mniejszym.

(red)
fot. nadesłane

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.