28-10-21
Gm. Czersk. FOTO
Pasowanie na ucznia I klasy

W Szkole Podstawowej w Odrach 21 października była wielka uroczystość. Dzieci z pierwszej klasy pięknie ubrane, od rana czekały na to co się wydarzy.

Od wielu dni piątka pierwszaków: Emilka, Martyna, Witek i dwóch Franków przygotowywała  wierszyki i piosenki, żeby pokazać  zaproszonym rodzicom co już potrafią. Gdy wreszcie rodzice przyszli zaczęła się uroczystość. Był występ artystyczny wykonany wspólnie z kolegami i koleżankami z klas II i III. Potem były konkursy sprawności i wiadomości, które już poznały pierwszaki. Następnie pani dyrektor Dorota Sabiniarz każdego pierwszaka wielkim ołówkiem pasowała na ucznia Szkoły Podstawowej w Odrach. Uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar obiecując pilnie i uczciwie wypełniać obowiązki ucznia i Polaka. Każdy nowy uczeń otrzymał piękną granatową rogatywkę i odpowiedni dyplom. Od rodziców pierwszaki otrzymały ogromne rożki pełne słodyczy i niespodzianek. Potem był wspólny poczęstunek z rodzicami i przedstawicielami Rady Szkoły. Pełni wrażeń nowi uczniowie udali się z rodzicami do domów, aby podzielić się przeżyciami z resztą rodziny.

Teresa Grubczak

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.